Results for keyword: zajimavosti sovy

Top keyword related from Google/Bing/Yahoo of zajimavosti sovy

zajimavosti sovy

Load more

Top URL related to zajimavosti sovy

1. Text link: Jsou sovy skutečně moudré? - tojemasakr.cz

Domain: www.tojemasakr.cz

Link: https://www.tojemasakr.cz/clanky/jsou-sovy-skutecne-moudre/

Description: Sovy nejsou moudré! Jak je to tedy skutečně? Hned na začátkem si pojďme ujasnit pravdu. Realita je taková, že sovy nemají žádnou nadprůměrnou inteligenci. Vzhledem k tomu, jaké pověry o nich kolují, je samozřejmostí, že byly prováděny desítky testů na soví mozek.

2. Text link: Zajímavosti | NAŠI PTÁCI

Domain: www.nasiptaci.info

Link: http://www.nasiptaci.info/ptaci-rady/zajimaosti/

Description: nejmenší český i evropský pták (a pěvec): králíček obecný nejmenší pěvec světa: tyránek krátkoocasý nejmenší pták světa: kalypta nejmenší (kolibřík žijící na

3. Text link: Devět zajímavostí o skřivanech a sovách | uLékaře.cz

Domain: www.ulekare.cz

Link: https://www.ulekare.cz/clanek/devet-zajimavosti-o-skrivanech-a-sovach-19597

Description: Sovy však také byly jednoznačně více nevěrné. Ač to zní neuvěřitelně, jeden seriózní výzkum se zajímal o výsledky sov a skřivanů mezi profesionálními hráči baseballu. Výsledkem je, že sovy odvedou v zápasech hraných ve večerních hodinách výrazně lepší výkony než skřivani v denních.

4. Text link: Sova pálená – Wikipedie

Domain: cs.wikipedia.org

Link: https://cs.wikipedia.org/wiki/Sova_p%C3%A1len%C3%A1

Description: Sova pálená (Tyto alba) je středně velký druh sovy z čeledi sovovitých (Tytonidae), nápadný hlavně výrazným srdcovitým závojem kolem očí. Jedná se o nejrozšířenější druh sovy vůbec, obývající řadu biotopů na všech kontinentech s výjimkou Antarktidy.

5. Text link: 10 úžasných zaujímavostí o sovách - Vedelisteze.sk

Domain: www.vedelisteze.sk

Link: http://www.vedelisteze.sk/galerie/10-uzasnych-zaujimavosti-o-sovach

Description: Noční lovci a symboly múdrosti. Žijú s nami, no vďaka ich zvykom ich vídame len málo. Sú to sovy. My vám však v dnešnom článku ukážeme tieto symboly noci tak, ako ich možno nepoznáte. 1. Extrémna úprava krvného obehu Všetky druhy sov sa líšia, no jedno majú spoločné. Všetky sovy dokážu otočiť hlavu až o 270 stupňov.

6. Text link: Sovy – Wikipedie

Domain: cs.wikipedia.org

Link: https://cs.wikipedia.org/wiki/Sovy

Description: Sovy mají vesměs velmi nenápadné „maskovací“ zbarvení, navíc jejich výjimečně měkké peří s hřebínkovitým okrajem umožňuje naprosto tichý let. To jim nejen napomáhá při přiblížení k nic netušící kořisti, ale navíc umožňuje orientaci sluchem, kterou by šustot normálních křídel rušil.

7. Text link: Zajímavé a tajemné ptactvo – SOVY

Domain: loskutak.nova.cz

Link: https://loskutak.nova.cz/clanek/40303-zajimave-a-tajemne-ptactvo-sovy

Description: Sovy od ne paměti přitahují pozornost lidí, a to zejména pro jejich tajemný noční život a krásu. Traduje se o nich mnoho pověr, např. že jsou moudré, houkají, nevidí ve dne, v noci vidí dobře, protože si svítí očima, přináší neštěstí. Vše je ale trochu jinak a pověry a mýty uvedeme v reportáži na pravou míru.

8. Text link: Sovy a skřivani: V čem se kromě rytmu liší? - Žena.cz ...

Domain: zena.aktualne.cz

Link: https://zena.aktualne.cz/zdravi/nevernik-ci-klidas-9-zajimavosti-o-sovach-a-skrivanech/r~i:article:810875/

Description: 1. V roce 1998 byla publikována studie, která vyvrátila pověru, že skřivani jsou zdravější, bohatší a moudřejší. Při srovnání 356 skřivanů a 318 sov bylo zjištěno, že sovy mají vyšší příjmy, více osobních vozů a stejně vysokou inteligenci jako skřivani. 2.

9. Text link: Sova pálená - Tyto alba - PŘÍRODA.cz

Domain: www.priroda.cz

Link: https://www.priroda.cz/lexikon.php?detail=859

Description: Sova pálená má velice husté prachové peří, které tlumí všechny šumy a svištění per, vznikající při letu, takže ji napadené zvíře do poslední chvíle neslyší. Hlavní část potravy sovy pálené tvoří drobní hlodavci, jako hraboš polní, myš domácí, a dále hmyzožravci, například rejsci a také netopýři.

10. Text link: TOP 5 Děsivé zajímavosti o Rusku

Domain: www.youtube.com

Link: https://www.youtube.com/watch?v=IOqDdUAS9vw

Description: TOP 5 Děsivé zajímavosti o Rusku Rusko je obrovská země. Žije zde 144,5 milionů obyvatel a na rozlehlém území se nachází mnoho zajímavých míst. Ať už v pozitivním či negativním ...

11. Text link: Sovy a jejich tajemný život! (25 obrázků) | Prima Lajk

Domain: lajk.iprima.cz

Link: https://lajk.iprima.cz/extrem/sovy-jejich-tajemny-zivot-25-obrazku

Description: Od dávných dob byly sovy zachycovány různými kulturami, jsou předzvěstí smrti, zkázy, špatného znamení, ale také moudrosti. Jsou vynikající a vysoce přizpůsobiví lovci s úžasným sluchem. Mají ostré noční vidění, tichá křídla a smrtící drápy. Málokdy si nechají ujít svou kořist.

12. Text link: Antonín Sova - YouTube

Domain: www.youtube.com

Link: https://www.youtube.com/user/basnikAntoninSova

Description: Kanál webových stránek AntoninSova.cz a Google + stránky Antonín Sova propagující osobnost a dílo českého básníka Antonína Sovy. Zhudebněná Sovova poezie, au...

13. Text link: Chov sov | Volně žijící ptactvo | Články - ChovZvířat.cz

Domain: www.chovzvirat.cz

Link: http://www.chovzvirat.cz/clanek/787-chov-sov/

Description: Sovy pak mají pocit bezpečí a osazení jim skýtá možnost úkrytu. Přírodní substrát je vhodný i kvůli zbytkům krmiva, pokud vše sovy nesežerou a zůstanou menší zbytky, tak červi v substrátu se o rozklad postarají. Voliéry je vhodné z 1/3 zastřešit, aby měli sovy možnost výběru slunce, deště nebo stínu a sucha ...

14. Text link: SOVY Znaky:

Domain: www.9zszlin.cz

Link: http://www.9zszlin.cz/0910/zvirata/prezzvir/sova.pps

Description: Sovy mají krátký ocas a mají prachové peří Sovy mají zahnuté drápy, kterými zabíjejí potravy ( potkany,myši a pavouky) Sovy dovedou létat zcela nehlučně, neboť zvláštně rozpeřené okraje letek jimž protínají vzduch, tlumí jeho svištění

15. Text link: Kdo to houká nocí? Sova pálená, puštík, kalous, kulíšek ...

Domain: www.ireceptar.cz

Link: https://www.ireceptar.cz/zvirata/kdo-to-houka-noci-sova-palena-pustik-kalous-kulisek-vyr-sycek-a-syc.html

Description: Sovy jsou natolik odlišné od ostatních ptáků, že mají svůj vlastní řád (Strigiformes) podobně jako například dravci nebo pěvci. Patří do něj na celém světě jen 144 druhů, u nás je stálých sedm. Sovy působí rozvážně, když přes den pospávají, ale v noci se promění v rychlé a obratné lovce.

Load more (15)